Pasternack PE3W12031-12
Part No.:
PE3W12031-12
Datasheet:
AetrixPE3W12031-12.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMA
Comments
PE3W12031-12 Specifications
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
SMA Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-405
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
18 GHz