Pasternack PE3W12237-24
Part No.:
PE3W12237-24
Description:
SMA Female Bulkhead to BNC Male
Shipping
Inventory:883
Comments
PE3W12237-24 Specifications
Style:
BNC to SMA
1st Connector:
BNC Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMA Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-142
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz