Pasternack PE3W12420-12
Part No.:
PE3W12420-12
Package:
Datasheet:
AetrixPE3W12420-12.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO BNC
Comments
PE3W12420-12 Specifications
Style:
BNC to BNC
1st Connector:
BNC Plug, Right Angle
2nd Connector:
BNC Plug, Right Angle
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 200
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz