Pasternack PE3W12420-36
Part No.:
PE3W12420-36
Package:
Datasheet:
AetrixPE3W12420-36.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO BNC
Comments
PE3W12420-36 Specifications
Style:
BNC to BNC
1st Connector:
BNC Plug, Right Angle
2nd Connector:
BNC Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 200
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz