Pasternack PE3W12461/HS-36
Part No.:
PE3W12461/HS-36
Package:
Datasheet:
AetrixPE3W12461/HS-36.pdf
Description:
N Male to N Male Low Loss Cable
Shipping
Inventory:994
Comments
PE3W12461/HS-36 Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
8 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C