Pasternack PE3W12639/HS-36
Part No.:
PE3W12639/HS-36
Package:
Datasheet:
AetrixPE3W12639/HS-36.pdf
Description:
SMC Plug to MMCX Plug Cable 36 I
Comments
PE3W12639/HS-36 Specifications
Style:
SMC to MMCX
1st Connector:
SMC Plug
2nd Connector:
MMCX Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C