Pasternack PE3W12648/HS-12
Part No.:
PE3W12648/HS-12
Package:
Datasheet:
AetrixPE3W12648/HS-12.pdf
Description:
N Female Bulkhead to SMA Male Ca
Comments
PE3W12648/HS-12 Specifications
Style:
SMA to N-Type
1st Connector:
N-Type Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-188
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
White
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C