Pasternack PE3W12695-36
- Part No.:
- PE3W12695-36
- Datasheet:
PE3W12695-36.pdf
- Description:
- COAX CBL MMCX TO TNC
PE3W12695-36 Specifications
- Style:
- MMCX to TNC
- 1st Connector:
- MMCX Jack
- 1st Contact Gender:
- Female
- 2nd Connector:
- TNC Plug, Right Angle
- Length:
- 36.00" (914.40mm)
- Cable Type:
- RG-316
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms