Pasternack PE3W13046LF/HS-36
Part No.:
PE3W13046LF/HS-36
Datasheet:
AetrixPE3W13046LF/HS-36.pdf
Description:
COAX CBL 10-32 TO BNC
Comments
PE3W13046LF/HS-36 Specifications
Style:
BNC to TNC
1st Connector:
TNC Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
BNC Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 100
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C