Pasternack PE3W13081LF/HS-36
Part No.:
PE3W13081LF/HS-36
Datasheet:
AetrixPE3W13081LF/HS-36.pdf
Description:
TNC Male Right Angle to SMA Male
Shipping
Inventory:146
Comments
PE3W13081LF/HS-36 Specifications
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
TNC Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMA Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C