Pasternack PE3W13530/HS-48
- Part No.:
- PE3W13530/HS-48
- Description:
- Water Blue FAKRA Jack to TNC Mal
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:240
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3W13530/HS-48 Specifications
- Style:
- TNC to Fakra
- 1st Connector:
- Fakra Jack
- 1st Contact Gender:
- Female
- 2nd Connector:
- TNC Plug, Right Angle
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- LMR 100
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 4 GHz