Pasternack PE3W13672-12
Part No.:
PE3W13672-12
Datasheet:
AetrixPE3W13672-12.pdf
Description:
COAX CBL SMP TO SMP
Shipping
Inventory:225
Comments
PE3W13672-12 Specifications
Style:
SMP to SMP
1st Connector:
SMP Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
SMP Plug
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
0.086" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
8 GHz