Pasternack PE3W13824/HS-24
Part No.:
PE3W13824/HS-24
Datasheet:
AetrixPE3W13824/HS-24.pdf
Description:
N Male to SMA Male Low Loss Cabl
Comments
PE3W13824/HS-24 Specifications
Style:
SMA to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
8 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C