Pasternack PE3W13832/HS-36
Part No.:
PE3W13832/HS-36
Datasheet:
AetrixPE3W13832/HS-36.pdf
Description:
N Female to QMA Male Low Loss Ca
Comments
PE3W13832/HS-36 Specifications
Style:
N-Type to QMA
1st Connector:
N-Type Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
QMA Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz