Pasternack PE3W13832/HS-48
- Part No.:
- PE3W13832/HS-48
- Datasheet:
PE3W13832/HS-48.pdf
- Description:
- N Female to QMA Male Low Loss Ca
PE3W13832/HS-48 Specifications
- Style:
- N-Type to QMA
- 1st Connector:
- N-Type Jack
- 1st Contact Gender:
- Female
- 2nd Connector:
- QMA Plug
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- LMR 195
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 5.8 GHz