Pasternack PE3W14286-72
- Part No.:
- PE3W14286-72
- Datasheet:
PE3W14286-72.pdf
- Description:
- COAX CBL 10-32 TO BNC
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:106
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3W14286-72 Specifications
- Style:
- 10-32 to BNC
- 1st Connector:
- 10-32 Plug, Right Angle
- 2nd Connector:
- BNC Jack
- 2nd Contact Gender:
- Female
- 2nd Connector Mounting Type:
- Panel Mount
- 2nd Connector Mounting Feature:
- Bulkhead - Front Side Nut
- Length:
- 72.0" (1.8m) 6.0'
- Cable Type:
- RG-174
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 1 GHz