Pasternack PE3W16936/HS-60
Part No.:
PE3W16936/HS-60
Datasheet:
AetrixPE3W16936/HS-60.pdf
Description:
COAX CBL SMB TO TNC
Shipping
Inventory:154
Comments
PE3W16936/HS-60 Specifications
Style:
7/16 DIN to N-Type
1st Connector:
7/16 Plug
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:
1/4" Superflexible Coaxial Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C