Pasternack PE3W17864-60
- Part No.:
- PE3W17864-60
- Datasheet:
PE3W17864-60.pdf
- Description:
- NEX10 Male to NEX10 Male Low PIM
PE3W17864-60 Specifications
- Style:
- NEX to NEX
- 1st Connector:
- NEX10 Plug
- 2nd Connector:
- NEX10 Plug
- Length:
- 60.0" (1.5m) 5.0'
- Cable Type:
- SPO-250
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 5.8 GHz
- Color:
- Black
- Features:
- Operating Temperature:
- -40°C ~ 85°C