Panjit International Inc. PZ1AH10B-AU_R1_000A1
Part No.:
PZ1AH10B-AU_R1_000A1
Manufacturer:
Panjit International Inc.
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SOD-123H
Datasheet:
AetrixPZ1AH10B-AU_R1_000A1.pdf
Description:
DIODE ZENER 10V 1W SOD123HE
Comments
PZ1AH10B-AU_R1_000A1 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Panjit International Inc.
Series:
Package/Case:
SOD-123H
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
10 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
1 W
Impedance (Max) (Zzt):
4 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
7 µA @ 7.5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)