EPSON SG-8018CB 68.7360M-TJHSA0
Part No.:
SG-8018CB 68.7360M-TJHSA0
Datasheet:
AetrixSG-8018CB 68.7360M-TJHSA0.pdf
Description:
XTAL OSC XO 68.7360MHZ CMOS SMD
Comments
SG-8018CB 68.7360M-TJHSA0 Specifications
Frequency:
68.736 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
1.62V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
8.1mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)