Suntsu Electronics, Inc SXT21411CA48-16.384M
Part No.:
SXT21411CA48-16.384M
Datasheet:
AetrixSXT21411CA48-16.384M.pdf
Description:
CRYSTAL 16.384MHZ 11PF SMD
Comments
SXT21411CA48-16.384M Specifications
Frequency:
16.384 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±25ppm
Load Capacitance:
11pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
200 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)