Suntsu Electronics, Inc SXT21415DD07-18.432M
Part No.:
SXT21415DD07-18.432M
Datasheet:
AetrixSXT21415DD07-18.432M.pdf
Description:
CRYSTAL 18.432MHZ 15PF SMD
Comments
SXT21415DD07-18.432M Specifications
Frequency:
18.432 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
15pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
200 Ohms
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)