Suntsu Electronics, Inc SXT21420EE48-18.432M
Part No.:
SXT21420EE48-18.432M
Datasheet:
AetrixSXT21420EE48-18.432M.pdf
Description:
CRYSTAL 18.432MHZ 20PF SMD
Comments
SXT21420EE48-18.432M Specifications
Frequency:
18.432 MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±15ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
200 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)