Suntsu Electronics, Inc SXT21422CB16-16.384M
Part No.:
SXT21422CB16-16.384M
Datasheet:
AetrixSXT21422CB16-16.384M.pdf
Description:
CRYSTAL 16.384MHZ 22PF SMD
Comments
SXT21422CB16-16.384M Specifications
Frequency:
16.384 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±25ppm
Load Capacitance:
22pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
200 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)