Suntsu Electronics, Inc SXT22411CA27-16.384M
Part No.:
SXT22411CA27-16.384M
Datasheet:
AetrixSXT22411CA27-16.384M.pdf
Description:
CRYSTAL 16.384MHZ 11PF SMD
Comments
SXT22411CA27-16.384M Specifications
Frequency:
16.384 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±25ppm
Load Capacitance:
11pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)