Suntsu Electronics, Inc SXT22415CA38-16.384M
Part No.:
SXT22415CA38-16.384M
Datasheet:
AetrixSXT22415CA38-16.384M.pdf
Description:
CRYSTAL 16.384MHZ 15PF SMD
Comments
SXT22415CA38-16.384M Specifications
Frequency:
16.384 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±25ppm
Load Capacitance:
15pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)