Suntsu Electronics, Inc SXT22417EE17-14.7456M
Part No.:
SXT22417EE17-14.7456M
Datasheet:
AetrixSXT22417EE17-14.7456M.pdf
Description:
CRYSTAL 14.7456MHZ 17PF SMD
Comments
SXT22417EE17-14.7456M Specifications
Frequency:
14.7456 MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±15ppm
Load Capacitance:
17pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
120 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)