Suntsu Electronics, Inc SXT22418FE48-26.000M
Part No.:
SXT22418FE48-26.000M
Datasheet:
AetrixSXT22418FE48-26.000M.pdf
Description:
CRYSTAL 26.000M 18PF SMD
Comments
SXT22418FE48-26.000M Specifications
Frequency:
26 MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)