Suntsu Electronics, Inc SXT22420DD38-22.1184M
Part No.:
SXT22420DD38-22.1184M
Datasheet:
AetrixSXT22420DD38-22.1184M.pdf
Description:
CRYSTAL 22.1184MHZ 20PF SMD
Comments
SXT22420DD38-22.1184M Specifications
Frequency:
22.1184 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)