Suntsu Electronics, Inc SXT22421DC38-22.1184M
Part No.:
SXT22421DC38-22.1184M
Manufacturer:
Suntsu Electronics, Inc
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
AetrixSXT22421DC38-22.1184M.pdf
Description:
CRYSTAL 22.1184MHZ 21PF SMD
Comments
SXT22421DC38-22.1184M Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Suntsu Electronics, Inc
Series:
SXT224
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
22.1184 MHz
Frequency Stability:
±25ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
21pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)