Suntsu Electronics, Inc SXT32410DB07-29.4912M
Part No.:
SXT32410DB07-29.4912M
Datasheet:
AetrixSXT32410DB07-29.4912M.pdf
Description:
CRYSTAL 29.4912MHZ 10PF SMD
Comments
SXT32410DB07-29.4912M Specifications
Frequency:
29.4912 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)