Suntsu Electronics, Inc SXT32410DD16-52.000M
Part No.:
SXT32410DD16-52.000M
Datasheet:
AetrixSXT32410DD16-52.000M.pdf
Description:
CRYSTAL 52.000MHZ 10PF SMD
Comments
SXT32410DD16-52.000M Specifications
Frequency:
52 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
35 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)