Suntsu Electronics, Inc SXT32413BB38-37.400M
Part No.:
SXT32413BB38-37.400M
Datasheet:
AetrixSXT32413BB38-37.400M.pdf
Description:
CRYSTAL 37.400MHZ 13PF SMD
Comments
SXT32413BB38-37.400M Specifications
Frequency:
37.4 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
13pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)