Suntsu Electronics, Inc SXT32417CB27-16.384M
Part No.:
SXT32417CB27-16.384M
Datasheet:
AetrixSXT32417CB27-16.384M.pdf
Description:
CRYSTAL 16.384MHZ 17PF SMD
Comments
SXT32417CB27-16.384M Specifications
Frequency:
16.384 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±25ppm
Load Capacitance:
17pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)