Suntsu Electronics, Inc SXT32417ED17-13.000M
Part No.:
SXT32417ED17-13.000M
Datasheet:
AetrixSXT32417ED17-13.000M.pdf
Description:
CRYSTAL 13.000MHZ 17PF SMD
Comments
SXT32417ED17-13.000M Specifications
Frequency:
13 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±15ppm
Load Capacitance:
17pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)