Suntsu Electronics, Inc SXT32418DC17-52.000M
Part No.:
SXT32418DC17-52.000M
Datasheet:
AetrixSXT32418DC17-52.000M.pdf
Description:
CRYSTAL 52.000MHZ 18PF SMD
Comments
SXT32418DC17-52.000M Specifications
Frequency:
52 MHz
Frequency Stability:
±25ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
35 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)