Suntsu Electronics, Inc SXT32418EB27-22.1184M
Part No.:
SXT32418EB27-22.1184M
Datasheet:
AetrixSXT32418EB27-22.1184M.pdf
Description:
CRYSTAL 22.1184MHZ 18PF SMD
Comments
SXT32418EB27-22.1184M Specifications
Frequency:
22.1184 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±15ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)