Suntsu Electronics, Inc SXT32418FE38-13.000M
Part No.:
SXT32418FE38-13.000M
Manufacturer:
Suntsu Electronics, Inc
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
AetrixSXT32418FE38-13.000M.pdf
Description:
CRYSTAL 13.000MHZ 18PF SMD
Comments
SXT32418FE38-13.000M Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Suntsu Electronics, Inc
Series:
SXT324
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
13 MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)