Suntsu Electronics, Inc SXT32422AA16-19.200M
Part No.:
SXT32422AA16-19.200M
Datasheet:
AetrixSXT32422AA16-19.200M.pdf
Description:
CRYSTAL 19.200MHZ 22PF SMD
Comments
SXT32422AA16-19.200M Specifications
Frequency:
19.2 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±50ppm
Load Capacitance:
22pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)