Suntsu Electronics, Inc SXT3248FC07-12.288M
Part No.:
SXT3248FC07-12.288M
Datasheet:
AetrixSXT3248FC07-12.288M.pdf
Description:
CRYSTAL 12.288MHZ 8PF SMD
Comments
SXT3248FC07-12.288M Specifications
Frequency:
12.288 MHz
Frequency Stability:
±25ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)