Suntsu Electronics, Inc SXT3249AA38-19.200M
Part No.:
SXT3249AA38-19.200M
Datasheet:
AetrixSXT3249AA38-19.200M.pdf
Description:
CRYSTAL 19.200MHZ 9PF SMD
Comments
SXT3249AA38-19.200M Specifications
Frequency:
19.2 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±50ppm
Load Capacitance:
9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 Ohms
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)