Delevan 1210-027J
Part No.:
1210-027J
Datasheet:
Aetrix1210-027J.pdf
Description:
FIXED IND 2.7NH 1.562A 50MOHM SM
Comments
1210-027J Specifications
Inductance:
2.7 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1.562 A
DC Resistance (DCR):
50mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:
2.7GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
50 MHz
Size / Dimension:
0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)