Delevan 1210-180J
Part No.:
1210-180J
Datasheet:
Aetrix1210-180J.pdf
Description:
FIXED IND 18NH 821MA 180MOHM SMD
Comments
1210-180J Specifications
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
18 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
821 mA
DC Resistance (DCR):
180mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:
1.55GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
50 MHz
Size / Dimension:
0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)