Delevan 1210-220J
Part No.:
1210-220J
Datasheet:
Aetrix1210-220J.pdf
Description:
FIXED IND 22NH 779MA 200MOHM SMD
Comments
1210-220J Specifications
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
22 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
779 mA
DC Resistance (DCR):
200mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:
1.3GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
50 MHz
Size / Dimension:
0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)