Delevan 1210-681J
Part No.:
1210-681J
Datasheet:
Aetrix1210-681J.pdf
Description:
FIXED IND 680NH 588MA 600MOHM SM
Comments
1210-681J Specifications
Material - Core:
Iron
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
588 mA
DC Resistance (DCR):
600mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
160MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)