Delevan 1210R-100J
Part No.:
1210R-100J
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD
Datasheet:
Aetrix1210R-100J.pdf
Description:
FIXED IND 10NH 966MA 130MOHM SMD
Comments
1210R-100J Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Delevan
Series:
1210R
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
10 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
966 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
130mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:
2GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
50 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)