Delevan 1210R-270J
Part No.:
1210R-270J
Datasheet:
Aetrix1210R-270J.pdf
Description:
FIXED IND 27NH 743MA 220MOHM SMD
Comments
1210R-270J Specifications
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
27 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
743 mA
DC Resistance (DCR):
220mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:
1.15GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
50 MHz
Size / Dimension:
0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)