Delevan 1210R-820J
Part No.:
1210R-820J
Datasheet:
Aetrix1210R-820J.pdf
Description:
FIXED IND 82NH 551MA 400MOHM SMD
Comments
1210R-820J Specifications
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
82 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
551 mA
DC Resistance (DCR):
400mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:
625MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
50 MHz
Size / Dimension:
0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)