Delevan 1210R-823J
Part No.:
1210R-823J
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Aetrix1210R-823J.pdf
Description:
FIXED IND 82UH 136MA 10 OHM SMD
Comments
1210R-823J Specifications
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
136 mA
DC Resistance (DCR):
10Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
9MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)