Delevan 1812R-682J
Part No.:
1812R-682J
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
Aetrix1812R-682J.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 409MA 1.2OHM SMD
Comments
1812R-682J Specifications
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
409 mA
DC Resistance (DCR):
1.2Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
27MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Supplier Device Package:
1812
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)